Nagyon sok hír ömlik ránk, amelyek nem pozitívak. EU források visszatartása, forint gyengülése.
- Nagyon sok hír ömlik ránk, amelyek nem pozitívak. Az alábbi kérdéseket kaptuk ügyfeleinktől: – Ha Magyarországra nem érkeznek meg az EU források, akkor az államnak milyen lehetőségei vannak arra, hogy finanszírozza a működését?
- Mindenki, aki államkötvényt vásárol, az a hitelezője az államnak. A kötvények elég negatív hozamokat produkáltak az évben, az államkötvények sem fedezik le az infláció mértékét, bár most emelkednek az újonnan kibocsátott kötvény kamatok. Milyen kockázatokkal kell a hitelezőknek szembe nézniük?
- A diverzifikáció a pénznemekre is vonatkozik: ne egy pénznemben tartsuk a befektetéseinket. Van-e jelentősége annak, milyen árfolyamon van most az euró vagy a dollár a forinthoz képest? Érdemes várni kedvezőbb árfolyamokra?
___________
Kérdez: Iványi Ildikó, a PFS-Partners pénzügyi tervező partnere
Válaszol: Vitárius Bálint, a Partner Bank magyarországi képviselője és János Zsolt, nemzetközi piaci elemző
___________
Ha téged is érdekelnek a befektetések, akkor nézzük meg a céljaid eléréséhez milyen lehetőségeid vannak!
Jelentkezz befektetési konzultációra!
___________
A videóban tárgyalt tartalom KIZÁRÓLAG általános tájékoztató célokat szolgál, semmilyen körülmények között NEM jelent ajánlást bizonyos befektetések megvásárlására vagy eladására, és nem minősül befektetési tanácsadásnak! Az előadók nem tudják felmérni az egyes hallgatók kockázati profilját és pénzügyi körülményeit. Business illustrations by Storyset