Nagyobb konglomerátumok, nagyobb cégek szétválasztják saját magukat. Miért teszik ezt meg? Az egyik oldalról mert így persze, hogy azt is látják, hogy a tőzsdén ők másképp tudják saját magukat pozícionálni, és a különböző business modelleket, amit már annyira megerősödtek, nem kell keresztbe finanszírozni, hanem egyedül akár életképes tud lenni.
A tőzsde alapjába nem azért van kitalálva, hogy befektetőknek legyen fantasztikus hozam lehetőségük, hanem alapjában a tőzsde az egy lehetőség a vállalatoknak pénzhez jutni, pénzt venni fel, hitelt venni fel, csak nem egy bankon keresztül, hanem a tőkepiacról.
Általában a cégek akkor nyernek, amikor a tőzsdére mennek. A tőzsdére menetel után már annak, aki a tőzsdére ment, annak már nem olyan nagy a nyeresége, sőt korlátozott is a lehetősége, mert bennfentes információkkal rendelkezik.
A piac kezdi szétszedni a modellt, és felteszi a kérdést, hogy ez most mit jelent? A General Electric esetében 2024-ig fog tartani ez a szétszedés, ez a folyamat elég sok pénzbe kerül, azelőtt, mielőtt ez egyáltalán sikeres lenne, és több bizonytalanság van benne, úgyhogy az első nagy hajrá és parti le is zajlott.
Ez azt jelenti, hogy akkor ilyen iparágakba kell menni? Ugyanazok a kérdések, mint bármilyen más invesztíciónál is fel kell tenni: mi az értelme a biznisz modellnek, mi van mögötte és mi a fantázia benne?
___________
Díványbeszélgetés a tőkepiacról: 90 perces, díjmentes előadás a globális piaci összefüggésekről, tőkepiaci aktualitásokról: http://pfspartners.hu/divanybeszelgetes-a-tokepiacrol/
Jelentkezzen befektetési konzultációra: http://pfspartners.hu/befektetes-megtakaritas/
——————
Itt vagyunk még elérhetőek:
Honlap: http://pfspartners.hu/
Facebook: https://www.facebook.com/pfspartners.hu
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCJGtEZ9ZoqOSXeUdOfWAMaw
——————-
A podcastban tárgyalt tartalom KIZÁRÓLAG általános tájékoztató célokat szolgál, semmilyen körülmények között NEM jelent ajánlást bizonyos befektetések megvásárlására vagy eladására, és nem minősül befektetési tanácsadásnak! Az előadók nem tudják felmérni az egyes hallgatók kockázati profilját és pénzügyi körülményeit. Aki a podcastban elhangzottak alapján dönt befektetési termékek / eszközök vételéről vagy eladásáról, az teljes egészében saját felelősségére teszi. Sem a PFS-Partners Kft., sem az előadók nem vállalnak felelősséget, ha Ön a podcastban elhangzottak alapján hozta meg saját befektetési döntéseit, és emiatt esetleg veszteségeket szenved.
Hallgass bele
Naponta megjelenő podcastunk a tőkepiacot aktuálisan foglalkoztató főbb kérdésekről, befektetési stratégiákról, háttérinformációkról szól.
Tudni akarod a tőkepiaci mozgások, hírek, események, termékek mögött milyen összefüggések húzódnak meg? Ha érdekelnek a befektetések, akkor ez a podcast neked szól!
A házigazda, János Zsolt igyekszik érthetően, a száraz tények alapján, de soha nem szárazon beszélni a befektetői világot foglalkoztató kérdésekről, a transzformációról egy transzparensebb piac felé.
Célja, hogy napi szinten gondolatokat, ötleteket és néha lendületet is adjon neked a befektetések témakörében.
Podcast Házigazda | PFS Partners Tulajdonosa |Pénzügyi tervező
Pénzügyi tervezőként János Zsolt stratégiai és operatív támogatást nyújt, legyen szó akár a portfóliók optimalizálásáról, a piaci viszonyokhoz való alkalmazkodásról, vagy akár a teljes újrarendezésről, nagy hangsúlyt fekteteve az aktív kockázatkezelésre.
Közel 30 éves nemzetközi tapasztalatával az empatikus előadó számtalan előadást, szemináriumot, konferenciát, műhelytréninget tart és népszerű beszélgetési partner az interjúkon és konferenciákon.
Kulcselőadóként érdekes, tanulságos, praktikus, és mindenekelőtt szórakoztató és motiváló előadásokkal inspirálja hallgatóságát.
A budapesti székhelyű PFS-Partners Kft. németül, magyarul és angolul beszélő tulajdonosaként Európa német ajkú országaiban és közép-kelet-európai országokban tevénykedeik.
(A gombra kattintva elfogadod az adatvédelmi szabályzatot és feliratkozol a hírlevélre és eDM-re)