Október 12-ei pécsi Díványbeszélgetésünkön az alábbi fő témákat jártuk körül: • Háború vagy infláció – melyik a nagyobb veszély? • Amerika, Ázsia, vagy Európa – van kiút a befektetések számára? • Dollár vagy EUR vagy HUF – mi lehet a megoldás a nemzeti valuta gyengülésekor? • Előremenetel vagy államcsőd – mi történik, ha államcsőd van? • ESG – Miért beszélünk az ESG-ről?
Október 19-ei Díványbeszélgetésünkön az alábbi témákról volt szó: – Van-e ok arra, hogy a privát befektetők féljenek most a tőkepiactól? – Megéri-e várni a megfelelő belépési időpontra? – Mi történik Kínában? Állami intézkedések, fogyasztás, energia szektor. – Amerikát is érinti az energia árak emelkedése, de még nagyobb probléma a munkaerőpiac. – Mi az egészséges infláció? A kimutatott inflációs adatoknál nem áll közelebb a valósághoz az, hogy a béremelések mekkora mértékűek? – Mennyire lehet számítani kamatemelésre annak ellenére, hogy a központi bankok azt kommunikálják, hogy nem lesz, mert az infláció átmeneti csak? – A sok negatív hír ellenére mi várható a következő negyedévben a befektetési piacon?
Szeptember 6-ai Díványbeszélgetésünkön az alábbi témákról beszélgettek szakértőink: – Valóban volt-e uborkaszezon a nyári hónapokban? – Kínával kapcsolatban nagyon sok hír megjelent a nyáron. Miért érdekesek ezek a hírek, a kínai események? – Offshoringból a nearshoring felé: beszállítói láncok rövidítése – Érdemes még Kínába fektetni hosszútávon? – USA-ban az egyik központi kérdés a munkaerőpiac, hiszen a monetáris politika szigorítása nagyban a foglalkoztatás javulásától függ. Mi a helyzet most ebben a szektorban? – Befektetési céllal felvett hitelek mennyiben befolyásolják az árfolyamok alakulását? – Infláció és kamatemelések – Mit látunk az olaj és az arany piacán?
– A kamatemelés lehetősége itt lebeg a levegőben, az inflációs nyomás hatására is, ez forinterősödéshez vezetett. Mi várható, folytatódik az erősödés? – Hogyan reagálnak a központi bankok az inflációs nyomásra? – Hogy befolyásolja az infláció a kötvénypiacokat és a részvénypiacokat? – Technológia szektor tavalyi szárnyalását felváltja-e idén a fenntarthatósággal foglalkozó cégek szárnyalása? – Befektetői oldalról az ázsiai régió mennyire érdekes a prognózisok alapján? – Aranynak meglesz a jövőben infláció kivédő szerepe?
Online rendezvényünkön két szakértő – Dr. Ercsey Szabolcs, a Franklin Templeton magyarországi ügyvezető igazgatója és János Zsolt, nemzetközi piaci elemző – véleménye ütközött a befektetések tekintetében: kötvények, részvények, tőkepiacok, USA-elnökválasztás, derű- és borúlátó vélemények.
(A gombra kattintva elfogadod az adatvédelmi szabályzatot és feliratkozol a hírlevélre és eDM-re)