Ma azt a kérdést szeretném megvilágítani, hogy kell-e valójában infláció azért, hogy innováció történjen a gazdaságban, és gazdasági növekedés legyen?
1790 és 1913 között aranyfedezet volt a fizetőeszköz mögött, stabilak voltak az árak, inkább defláció volt, nagyon magas volt az innováció ereje, körülbelül 0,2%-os infláció volt, a gazdaság pedig átlagban évente 4,2%-kal növekedett.
1914 és 1972 között volt két világháború, ahol elszakadt a fizetőeszközök az aranyfedezettől, hogy finanszírozni lehessen a háborút, majd a jegybankok visszatértek az aranyfedezethez. Ekkor az árak már nagyon emelkedtek, az infláció 0,2-ről 4%-ra emelkedett.
1972-től az aranyfedezet a fizetőeszköz mögött megszűnt, az árak nagyon erősen emelkedtek, átlag 4%-kal, a világgazdaság alig növekszik 2,8%-kal. Ez azért is lényeges, mert ebből azt látjuk, hogy elég hosszú idő ablakokról van szó, és nincs arra lehetőségünk, hogy kiszálljunk máról-holnapra ezekből a modellekből, de mint befektető fontos érezni azt hogy, mi is történik az infláció körül. Akinek adóssága van, annak persze, hogy érdeke, hogy legyen infláció, mert ezzel el lehet értékteleníteni a hosszú futamidőn keresztül azt az adósságot. De a másik oldalon, akinek befektetése van, annak komolyabb szolgáltatásokat kell keresnie, hogy megőrizze a vásárlóértéket.
—————–
Díványbeszélgetés a tőkepiacról: 60 perces, díjmentes előadás a globális piaci összefüggésekről, tőkepiaci aktualitásokról: https://pfspartners.hu/divanybeszelgetes-a-tokepiacrol/
Jelentkezzen befektetési konzultációra: https://pfspartners.hu/befektetes-megtakaritas/
——————
Itt vagyunk még elérhetőek:
Honlap: https://pfspartners.hu/
Facebook: https://www.facebook.com/pfspartners.hu
YouTube: https://www.youtube.com/@pfspartners
—————–
A podcastban tárgyalt tartalom KIZÁRÓLAG általános tájékoztató célokat szolgál, semmilyen körülmények között NEM jelent ajánlást bizonyos befektetések megvásárlására vagy eladására, és nem minősül befektetési tanácsadásnak! Az előadók nem tudják felmérni az egyes hallgatók kockázati profilját és pénzügyi körülményeit. Aki a podcastban elhangzottak alapján dönt befektetési termékek / eszközök vételéről vagy eladásáról, az teljes egészében saját felelősségére teszi. Sem a PFS-Partners Kft., sem az előadók nem vállalnak felelősséget, ha Ön a podcastban elhangzottak alapján hozta meg saját befektetési döntéseit, és emiatt esetleg veszteségeket szenved.
Hallgass bele
Naponta megjelenő podcastunk a tőkepiacot aktuálisan foglalkoztató főbb kérdésekről, befektetési stratégiákról, háttérinformációkról szól.
Tudni akarod a tőkepiaci mozgások, hírek, események, termékek mögött milyen összefüggések húzódnak meg? Ha érdekelnek a befektetések, akkor ez a podcast neked szól!
A házigazda, János Zsolt igyekszik érthetően, a száraz tények alapján, de soha nem szárazon beszélni a befektetői világot foglalkoztató kérdésekről, a transzformációról egy transzparensebb piac felé.
Célja, hogy napi szinten gondolatokat, ötleteket és néha lendületet is adjon neked a befektetések témakörében.
Podcast Házigazda | PFS Partners Tulajdonosa |Pénzügyi tervező
Pénzügyi tervezőként János Zsolt stratégiai és operatív támogatást nyújt, legyen szó akár a portfóliók optimalizálásáról, a piaci viszonyokhoz való alkalmazkodásról, vagy akár a teljes újrarendezésről, nagy hangsúlyt fekteteve az aktív kockázatkezelésre.
Közel 30 éves nemzetközi tapasztalatával az empatikus előadó számtalan előadást, szemináriumot, konferenciát, műhelytréninget tart és népszerű beszélgetési partner az interjúkon és konferenciákon.
Kulcselőadóként érdekes, tanulságos, praktikus, és mindenekelőtt szórakoztató és motiváló előadásokkal inspirálja hallgatóságát.
A budapesti székhelyű PFS-Partners Kft. németül, magyarul és angolul beszélő tulajdonosaként Európa német ajkú országaiban és közép-kelet-európai országokban tevénykedeik.
(A gombra kattintva elfogadod az adatvédelmi szabályzatot és feliratkozol a hírlevélre és eDM-re)